Zespół Dworsko - Parkowy Olszynka

Zespół Dworsko - Parkowy Gdańsk Olszynka zbudowany w latach: 1790-1802 we wsi Mała Olszynka (niem. Klein Walddorf), która w sierpniu 1933 roku została włączona w granice administracyjne Gdańska. Dwór wpisano do rejestru zabytków w dniu 15 października 1973 roku, poz. nr 646 (obecnie nr 767). Od jesieni 2013 roku gospodarzem zabytku jest Centrum Chrześcijańskie NOWE ŻYCIE

sobota, 16 czerwca 2012

Sprzątanie otoczenia dworu

Rozmiar zanieczyszczenia posesji Dworu Olszynka domagał się interwencji. Udało się.

Parę urzędowych uzgodnień i zaproszenie znajomych. Bóg dał ładną pogodę, Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańska worki i rękawice. Przyłączyli się ludzie z Centrum Chrześcijańskiego NOWE ŻYCIE, przyjaciele z Fundacji "Tak Trzeba" i towarzysząca im grupa młodzieży z USA. Razem było nas około osiemdziesiąt osób.

Parę godzin intensywnej pracy, góra śmieci (na zdjęciu) i satysfakcja, że już coś na rzecz tego miejsca udało się zrobić :)

1 komentarz:

  1. Wielebny Pastorze, podziwiam zamierzenia i dokonania. W sprawach remontów konserwatorskich, dokumentacji Mennonitów i innych - proszę o kontakt e-mailem: walczakzw@wp.pl - Anna Magdalena Walczak (konserwator zabytków) z Torunia, również na Facebooku.

    OdpowiedzUsuń